Fototapety w kolorze białym

Fototapety ścienne z dzikimi końmi, wyniosłymi brzozami lub iskrzącą się zimową krainą czarów. Oto nasze fototapety na ścianę z motywem bieli.Dowiedz się więcej

Niektórzy twierdzą, że biel nie jest kolorem. Czy to prawda?

Odpowiedź może być zarówno twierdząca, jak i przecząca. Co się dzieje, to fakt, że białe powierzchnie odbijają fale światła wszystkich kolorów. Tak więc postrzegamy powierzchnię jako białą. Innymi słowy, można powiedzieć, że biel składa się w rzeczywistości ze wszystkich kolorów. Natomiast czerń nie odbija fal świetlnych od żadnych kolorów.

Więc czego możemy się z tego nauczyć w kwestii projektowania wnętrz?

Cóż, jeśli wiemy, że całe światło w pomieszczeniu będzie odbijane od białej powierzchni, możemy kontrolować światło w sposób, który tworzy harmonię. Na przykład, jeśli umieścimy wysoką lampę podłogową w rogu białego pokoju, ten róg będzie odbijał światło i wypełni pokój miękkim, rozproszonym światłem. Zawsze należy brać pod uwagę źródło światła podczas stylizacji pokoju, zwłaszcza gdy dekorujemy go bielą. Jeśli w pomieszczeniu jest zbyt dużo światła pochodzącego ze wszystkich kierunków, łatwo jest sprawić, by pokój wydawał się płaski i sterylny. Dynamika pokoju pochodzi z gry światła i cienia. Przy odpowiednim oświetleniu kształty Twoich mebli ożyją w zupełnie nowy sposób. Zalej pokój naturalnym światłem z okna lub w razie potrzeby rozjaśnij go lampami o ciepłym odcieniu. Nie możesz się pomylić z białymi ścianami sparowanymi z ciemnymi meblami i odpowiednim oświetleniem. W końcu gra światła i cienia jest decydująca dla naszej zdolności postrzegania kształtu i głębi, czy to na obrazie, czy w pomieszczeniu. Z pewnością zdarzyło Ci się kiedyś znaleźć w oślepiająco białym pomieszczeniu, które było bardzo mocno oświetlone ze wszystkich stron. To oszałamiające, jak płaskie jest to wrażenie. Dlatego też, myśląc o białych ścianach, należy pamiętać o dwóch rzeczach. Jedną z nich jest struktura, a drugą wzór. Oba te elementy służą temu samemu celowi. Struktura na ścianie, która jest prawidłowo oświetlona, stworzy wzór, w którym możemy zobaczyć cienie rzucane przez źródło światła. Łatwiejszym sposobem na stworzenie tego rodzaju dynamiki na ścianach jest użycie wzoru, takiego jak na fototapecie. Nie oznacza to, że możesz zignorować swoje źródła światła, ale pokój definitywnie nigdy nie będzie wyglądał płasko i nudno.

Biały symbolizuje różne rzeczy

W świecie zachodnim, zwłaszcza w obszarach chrześcijańskich, biel symbolizuje czystość i niewinność, natomiast zupełne przeciwieństwo jest w kulturach azjatyckich, gdzie symbolizuje smutek. W rzeczywistości nie ma to znaczenia. Ważne jest to, co Ty myślisz o danym kolorze i co on dla Ciebie oznacza. Powinnaś wybierać kolory i motywy, które symbolizują Twoje przekonania i to, za czym się opowiadasz. To właśnie jest najważniejsze. Białe, jasne fototapety można łączyć z tyloma detalami stylizacji, ilu jest projektantów wnętrz. Biały jest tak neutralny, że idzie z prawie wszystkim. Aby naprawdę pociągnąć pokój razem, powinieneś spojrzeć na szczegóły wzoru fototapety i zobaczyć, czy możesz znaleźć detal stylizacyjny, który go podkreśli. Na przykład, jeśli miałbyś wybrać fototapetę z motywem białych brzóz, mógłbyś zaakcentować ją stołkiem wykonanym z pnia brzozy lub gałązkami brzozy w wazonie.

Jasne pokoje dodają energii

Posiadanie przynajmniej jednego jasnego pokoju w swoim domu jest ważne dla wielu osób. Chcą oni po prostu mieć miejsce, w którym czują się energicznie i gdzie światło jest prawdziwym zastrzykiem energii. Jest to szczególnie ważne, gdy na zewnątrz jest ciemno. Ale jak już powiedzieliśmy, jasny pokój nie musi być sterylny i nudny jak szpital. Nie przegap naszej fototapety Frosty Morning, jeśli kochasz zimę i mieniący się na drzewach szron. Z pewnością napełni Cię energią i przybliży do natury, nawet jeśli nie jesteś na zewnątrz.
Informacje o produktach

Szybka dostawa

Zamówienia wysyłamy w ciągu 1–4 dni, a dostawa zawsze jest darmowa. Klej do tapet w zestawie.

100% gwarancji

Pragniemy, aby wszyscy nasi klienci byli zadowoleni. Jeśli zamówiony produkt nie spełni Twoich oczekiwań, oferujemy możliwość dokonania zwrotu w ciągu 30 dni.