Tapety i obrazy na wymiar. Darmowa dostawa. Wysyłka w ciągu 1-3 dni.

Czarny buk - Szary - Tapeta - Pokój dzienny

323

wzorów

Fototapety w kolorze białym

Fototapety przedstawiające pędzące dzikie konie, dumnie prężące się brzozy lub skrzące się śniegiem zimowe krajobrazy. Tutaj znajdziesz fototapety w kolorze białym.Dowiedz się więcej

Niektórzy mówią, że biały nie jest prawdziwym kolorem. Czy to prawda?

Nasza odpowiedź brzmi następująco: może tak, może nie. Faktem jest, że białe powierzchnie odbijają wszystkie długości fal światła. Dlatego właśnie widzimy je jako białe. Można więc powiedzieć, że kolor biały zawiera w sobie wszystkie barwy. Z drugiej strony kolor czarny nie odbija żadnych fal światła. Jakie wnioski możemy z tego wyciągnąć, biorąc pod uwagę wystrój wnętrz? Jeśli wiemy, że wpadające do pokoju światło w całości zostanie odbite przez białą powierzchnię, możemy kontrolować je w taki sposób, by całość stworzyła harmonijną atmosferę. Jeśli na przykład umieścimy wysoką lampę podłogową w rogu pokoju o białych ścianach, kąt ten odbije światło i wypełni pokój miękkim i stonowanym światłem. Podczas dekorowania wnętrz należy zawsze myśleć o tym, z jakich miejsc będzie padało światło. Jest to szczególnie ważne w przypadku białych ścian. Jeśli z każdego kierunku będzie dochodziło zbyt wiele światła, bardzo możliwe, że pokój będzie sprawiał wrażenie pozbawionego głębi i sterylnego. Dynamiczną atmosferę w pomieszczeniu można stworzyć za pomocą wzajemnego oddziaływania na siebie światła i cienia. Odpowiednie oświetlenie zaakcentuje kształty mebli w całkowicie nowy sposób. Oczywiście najlepiej pozwolić, by do pokoju wpadało jak najwięcej światła naturalnego, a gdy zrobi się ciemno – rozświetlić go w razie potrzeby lampami emitującymi światło ciepłe. Białe ściany i ciemne meble oraz odpowiednie oświetlenie to recepta na pewny sukces. Wcześniej wspomnieliśmy o wzajemnym oddziaływaniu światła i cienia – jest ono bardzo ważne, by podkreślić kształty i głębię zarówno całego pokoju, jak i jego poszczególnych elementów. Na pewno pamiętasz wrażenie, jakie sprawia oświetlony ze wszystkich stron śnieżnobiały pokój. Jeśli stoi się na samym środku, można dostać zawrotów głowy. Jeżeli więc zastanawiamy się nad białymi ścianami, musimy pamiętać o dwóch rzeczach. Pierwsza z nich to faktura, a druga – wzór. Oba te elementy służą jednemu celowi. Odpowiednio oświetlona ściana musi odznaczać się własną fakturą, która utworzy wzór, dzięki któremu zauważymy cienie powstające za źródłem światła. Łatwiejszym sposobem na stworzenie dynamicznego wrażenia na ścianie jest stworzenie wzoru w postaci fototapety. Nie oznacza to, że można zapomnieć o odpowiednim rozmieszczeniu źródeł światła, jednak dzięki fototapecie pokój nigdy nie będzie wyglądał na pozbawiony głębi czy nudny.

Kolor biały symbolizuje wiele różnych znaczeń

Na Zachodzie, zwłaszcza na terenach kulturowo powiązanych z chrześcijaństwem, biały kolor symbolizuje czystość i niewinność, natomiast w Azji biel ma całkowicie przeciwne znaczenie – to symbol żałoby. To wszystko nie ma jednak większego znaczenia. Najważniejsze są Twoje odczucia na temat tego koloru i jego znaczenia. Wybierz takie kolory i wzory, które symbolizują i przedstawiają Twoje przekonania i opinie. To najważniejszy element wystroju wnętrz. Białe i jasne fototapety można łączyć z niezliczoną liczbą innych elementów wystroju wnętrz. Ponieważ kolor biały jest zdecydowanie neutralny, pasuje w gruncie rzeczy do wszystkiego. Aby jak najlepiej dopasować fototapetę do całego wnętrza, najlepiej przyjrzeć się szczegółom wzoru widniejącego na fototapecie i spróbować odszukać takie elementy wystroju wnętrz, które je podkreślą. Powiedzmy, że Twój wybór padł na fototapetę przedstawiającą białe brzozy. Możesz podkreślić ten motyw, na przykład stawiając nieopodal stołek wykonany z pnia brzozy lub umieszczając w wazonie brzozowe gałązki. Możliwości jest wiele.

Pokoje w jasnych barwach sprawiają wrażenie pełnych energii

Większość z nas pragnie mieć co najmniej jeden jasny pokój w swoim domu. Potrzebujemy pomieszczenia, w którym panuje ożywcza atmosfera i które jest na tyle jasne, że wypełnia nas pozytywną energią. Jest to nadzwyczaj ważne, gdy w niektórych miesiącach brak słońca szczególnie nam doskwiera. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, jasny pokój nie musi sprawiać sterylnego, nudnego, szpitalnego wrażenia. Kochasz zimę i szron skrzący się na gałęziach drzew? W takim razie nie możesz przegapić fototapety Frosty Morning. Na pewno wypełni Cię nową dawką energii i zbliży Cię do świata przyrody – nawet, jeśli aktualnie jesteś w domu.
Informacje o produktach

Szybka dostawa

Zamówienia wysyłamy w ciągu 1-3 dni, a dostawa zawsze jest darmowa. Klej do tapet w zestawie.

100% gwarancji

Pragniemy, aby wszyscy nasi klienci byli zadowoleni. Jeśli zamówiony produkt nie spełni Twoich oczekiwań, oferujemy możliwość dokonania zwrotu w ciągu 30 dni.