Pawie

Jednym z najpiękniejszych ptaków na tej planecie jest paw, co czyni go doskonałym tematem do wykorzystania jako główny motyw w dekoracji wnętrz. Kolorowe i bardzo duże pióra ogona samDowiedz się więcejca są doskonale widoczne na fototapetach Photowall z motywem pawia. Powinieneś jednak wiedzieć, że nazwa "paw" jest błędnie rozumiana przez większość z nas. Prawdziwa nazwa gatunku to peafowl, i tylko samce są nazywane pawiami, podczas gdy samice są prawidłowo znane jako peahens. Jednak dla ułatwienia, kategoria ta nadal nazywana jest pawimi tapetami, ponieważ znajdują się w niej zarówno męscy, jak i żeńscy przedstawiciele tego rodzaju ptaków. Naturalnym domem peafowl jest subkontynent indyjski, choć istnieją małe populacje gdzie indziej importowane przez hodowców. Są one przystosowane do życia w lesie, ale z nadejściem ludzkiej hodowli, również przyszedł do wykorzystania bogate zbiory w polach, które uczynił je raczej niepopularne wśród rolników. Worry not though, the beautiful items on show in peacocks wallpaper will delight and please you.

Odcienie w tapetach z pawiami

Wszyscy wiemy, że jeśli chodzi o wystrój wnętrz, kolor jest naprawdę kluczowy. W przypadku tapety pawie, jesteś naprawdę zepsuty do wyboru, ponieważ istnieje tak wiele kombinacji kolorów w pracy. Mikroskopijne struktury przypominające kryształ, które odbijają różne długości fal świetlnych w zależności od tego, jak są rozmieszczone, powodują jasne kolory fluorescencyjne. Kolibry i mieniące się motyle opanowały podobny efekt wizualny na własnych skrzydłach, ale to w tapetach z pawiami, takich jak "Peacock Garden Midnight Wonderland", naprawdę widać piękno i zakres tego naturalnego efektu. Dzięki selektywnej hodowli, to jest wspólne dla niewoli pawie do buck the iridescent trend dla wszystkich białych piór. Nazywa się to leucyzmem i wynika z mutacji genetycznej, która powoduje utratę pigmentacji. Ptaki te są często mylone z albinosami, ale zamiast mieć czerwone oczy, zwierzęta z leucyzmem zachowują swój normalny kolor oczu. Dla potwierdzenia sprawdź tapetę z pawiami o nazwie "White Peafowl".

Centralna cecha

Przyznajmy się, wszyscy wiemy, że cechą charakterystyczną tego ptaka są jego charakterystyczne pióra ogonowe. Pokrywy, jak się je technicznie nazywa, rozchodzą się w charakterystycznym pociągu, który stanowi ponad 60 procent całkowitej długości ciała ptaka i szczycą się kolorowymi "oczkami" w kolorze niebieskim, złotym, czerwonym i innych odcieniach. Możesz zobaczyć wiele z nich w naszej aranżacji tapety pawie. Duży pociąg jest używany w rytuałach godowych i pokazów zalotów, gdzie może być łukowato wygięte w wspaniały fan, który sięga przez ptaka na plecach i dotyka ziemi po obu stronach. Uważa się, że samice wybierają swoich partnerów w zależności od wielkości, koloru i jakości tych oburzających piór. Możesz zobaczyć część tego procesu w tapetach z pawiem, takich jak "Peacock Deco". Ten typ obrazu może zdecydowanie upiększyć Twoje wnętrza mieszkalne, rekreacyjne, a nawet korporacyjne.

Symboliczna wartość tapety z pawiami

Posiadanie odrobiny kultury w swoich wnętrzach jest zawsze mile widzianym i atrakcyjnym widokiem. Ponieważ paw jest narodowym ptakiem Indii, masz już przewagę z tapetą z pawiami. Majestatyczna i pełna wdzięku forma ptaka oraz urzekające kolory jego upierzenia zawsze motywowały artystów różnych wyznań do przedstawiania go w różnych mediach, od gliny po kamień i ścianę, aż po drewno i metal. Tapety z pawiami, takie jak "Peacock Bohemia", odzwierciedlają ten związek między tematem a artystą. Grecy, na przykład, dowiedzieli się o pawiu dopiero po podboju Aleksandra Wielkiego. Szybko dodali tego ptaka do swojego panteonu bóstw, jak pawie ciągnące rydwan greckiej bogini Hery. Ponieważ Hera była uważana za boginię nieba i gwiazd, złote okręgi i niebieskie tło pasowały do niej w sposób naturalny. Widać to na przykład na tapetach z pawiami, takich jak "Pawie i kwiaty".
Informacje o produktach
  • Pokazuje 1-21 z 21 motywów

Szybka dostawa

Zamówienia wysyłamy w ciągu 1–4 dni, a dostawa zawsze jest darmowa. Klej do tapet w zestawie.

100% gwarancji

Pragniemy, aby wszyscy nasi klienci byli zadowoleni. Jeśli zamówiony produkt nie spełni Twoich oczekiwań, oferujemy możliwość dokonania zwrotu w ciągu 30 dni.