Turkusowe płótno

W swojej najbardziej podstawowej formie, turkus jest mieszanką koloru niebieskiego i zielonego. Oznacza to, że posiada on niektóre, jeśli nie wszystkie, te same chłodne i uspokajająceDowiedz się więcej atrybuty, które często przypisuje się pigmentom. Turkusowe plakaty mogą być zatem kojarzone z takimi znaczeniami jak orzeźwienie, spokój, równowaga i przyjaźń. Wiele z tych motywów znajdziesz w doskonałej, wysokiej jakości, bogatej w szczegóły i unikalnie zaprojektowanej ofercie plakatów turkusowych Photowall. Innym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy dekorowaniu tym kolorem jest fakt, że jest on ściśle związany z żywiołem wody. Ponieważ woda to życie, turkusowe plakaty mogą stać się życiem Twojego domu, biura lub jakiegokolwiek innego wnętrza, które chcesz upiększyć.

Różne odcienie turkusowych plakatów

Jaśniejsze odcienie koloru turkusowego mają słodszy, bardziej kobiecy charakter. Można to dostrzec w takich motywach jak Dogwood Blossoms i Blue Phalaenopsis Orchid, które dzięki swoim pięknym odcieniom pasują do każdego domu lub biura. Ciemniejsze odcienie turkusu, takie jak teal, mają bardziej wyrafinowany i silny nastrój. W tym duchu, turkusowy plakat podobny do Sea of Marble lub Textured Cloudy Sky może być bardziej Twój. Te elementy mogą wyglądać fajnie i atrakcyjnie w różnych ustawieniach, takich jak salon w domu lub może pokój zarządu w przestrzeni korporacyjnej. Wariacje turkusu, które są często używane do reprezentowania wody, są również określane jako aqua i aquamarine. Turkusowe plakaty mają ich mnóstwo, z wybitnymi wzorami i bujnymi odcieniami, które przyciągają i fascynują widza. Surf Paddling in the Sea jest doskonałym tego przykładem, dekoracja ścienna, która jest wizualnie zniewalająca, a jednocześnie tak bogata w szczegóły, że będziesz jak jesteś tam naprawdę.

Symboliczne konotacje

Turkus to cenny minerał, który jest często wykorzystywany do wyrobu biżuterii, szczególnie na amerykańskim Południowym Zachodzie i Bliskim Wschodzie. Turkusowy kamień szlachetny, na przykład, jest symbolem przyjaźni, przynosi pokój do domu i szczęście dla właściciela. Uważa się, że kamień turkusowy niesie ze sobą wielką prawdę i mądrość. Turkusowe plakaty, podobnie jak kamień, mogą reprezentować samorealizację i być pomocą w analitycznym myśleniu, a także twórczą energią. W wielu starożytnych kulturach był i nadal jest symbolem bogactwa i dobrobytu. Turkus jest również jednym z najpiękniejszych kolorów natury, spokojnym i przyziemnym, co czyni go harmonijnym i pocieszającym. Z bardziej dekoracyjnej strony, turkusowy bardzo dobrze komponuje się z innymi miękkimi, ciepłymi kolorami, takimi jak jasny beż, ciepły pomarańcz i odcienie zieleni. Turkusowe plakaty mogą sprawić, że wiele osób pomyśli o niebiesko-zielonych wodach Morza Śródziemnego. Miło jest od czasu do czasu przypomnieć sobie o ciepłych plażach i wodzie o temperaturze 28ºC.

Turkusowe plakaty z wodą

Ponieważ turkus szczególnie dobrze pasuje do pomieszczeń, w których potrzebujesz spokojnej i profesjonalnej atmosfery, takich jak biuro, możesz spróbować urozmaicić swoją przestrzeń korporacyjną za pomocą takiego elementu jak From the Shore, uroczego dzieła sztuki, które może natychmiast zmienić nastrój pomieszczenia. Stylizacja z turkusowymi plakatami w biurach oznacza świeżość. Niebieskie odcienie w turkusie przekazują wiarygodność i stabilność, podczas gdy zielone odcienie tworzą harmonię i spokój. Kolejnym istotnym aspektem jest obecność elementu wody. Turkusowe plakaty mają dużo H2O w swoim arsenale, z elastycznymi znaczeniami dla każdego motywu. Rage of the Dolphin, na przykład, może być postrzegany jako bardziej kapryśne ujęcie bardzo istotnej walki z przełowieniem. Hawaiian Green Sea Turtle to turkusowy plakat, który jest o wiele bardziej spokojny, przypominając nam, że czasami powinniśmy po prostu usiąść i odpocząć. Golden Day Turquoise, z drugiej strony, jest o wiele bardziej dramatyczny i jest dziełem sztuki, które może podnieść każdy pokój do rangi czegoś bardziej osobistego i intymnego.
Informacje o produktach