Turkusowe płótno

Turkus to kolor, który dzieli swoją nazwę z niebiesko-zielonym kamieniem występującym w specjalnych miejscach w Iranie. Turkusy należały do absolutnie pierwszych szlachetnych i półszlDowiedz się więcejachetnych kamieni szlachetnych wydobywanych przez człowieka. Jedna z pierwszych kopalni, datowana na 3000 lat p.n.e., znajdowała się w "Krainie Turkusu", zwanej też Półwyspem Synaj. Jednak najważniejszym miejscem wydobycia tego niezwykle pięknego kamienia w ciągu ostatnich dwóch tysięcy lat nie był Półwysep Synaj, ale Iran, gdzie, co zadziwiające, jedna z pierwszych kopalni turkusu jest nadal czynna. Niektóre kultury wierzyły przez lata, że ten kamień szlachetny posiada magiczne moce i zmieniał kolor w zależności od zdrowia nosiciela.

Turkusowe płótno w wielu odcieniach

Turkus to więcej niż jeden kolor. Słowo to jest pojęciem parasolowym dla niemal wszystkich odcieni niebiesko-zielonego. W zależności od odcienia może wydawać się ciepły lub zimny. Ta fantastyczna cecha sprawia, że komponuje się z niesamowitą ilością innych kolorów. Dla przestrzeni o miękkim, delikatnym temperamencie, spróbuj dopasować turkus z miękkimi, chłodnymi kolorami, takimi jak dyskretny róż lub bardzo blada zieleń. Aby uzyskać więcej machismo, turkus można połączyć z ciemnymi kolorami, takimi jak szarość węgla, ciemny brąz lub leśna zieleń. Szczególnie atrakcyjny jest wystrój w stylu bohemy. Daj się porwać miękkim, ciepłym i wygodnym kolorom stylu bohemy, który jednak obejmuje ekscytujące i odważne schematy kolorów. Połączenie turkusu, czerwieni i pomarańczy tworzy niezrównany nastrój w każdej przestrzeni.

Świat kolorów zrównoważony na turkusowym płótnie

Stylizacja całego pokoju w turkusie - w Photowall rozumiemy, że może to brzmieć zniechęcająco. Ale proszę, nie spisuj całkowicie na straty tego pięknego koloru. Kilka turkusowych detali to długa droga do ożywienia każdej przestrzeni w domu z łatwością. Prostota w zorganizowanym chaosie przejawia się w motywie wydruku na płótnie After Turquoise. Doskonale nadaje się do minimalistycznej przestrzeni, która potrzebuje odrobiny dodatkowej aktywności. Wydruk na płótnie Early Exploration może być wymarzonym motywem dla młodszych członków rodziny zafascynowanych różnorodnością rafy koralowej w egzotycznych turkusowych morzach.

Turkus i fiolet: Idealna para

Bezkompromisowy spokój fioletu obok podnoszącego na duchu turkusu sprawia, że połączenie tych dwóch kolorów jest rozkoszą dla oka. Ponieważ te dwa kolory pasują do siebie tak doskonale, łatwo jest dodać trzeci kolor do mieszanki bez zbytniego zastanawiania się. Jedyną rzeczą, o której należy pamiętać przy dodawaniu trzeciego koloru jest to, że powinien być on stonowany, a nie odważny. Szokujący róż zderzyłby się z tymi dwoma kolorami, ale delikatny róż będzie pyszny. Przydymiona szarość jest doskonałym uzupełnieniem fioletowo-turkusowego połączenia dla bardziej stonowanego ustawienia w nowej przestrzeni.
Informacje o produktach