Graffiti i sztuka uliczna

Istnieje spora debata na temat tego, czy graffiti i sztuka uliczna kwalifikują się jako sztuka, czy też nie. Niektórzy mówią, że to wandalizm i technicznie rzecz biorąc, nie do końca Dowiedz się więcejsię mylą. Street art jest w większości przypadków nielegalny, to prawda. Inni twierdzą, że jest to podstawowa forma sztuki współczesnej epoki miejskiej i również nie do końca się mylą. Street art można najprościej opisać jako skrzyżowanie sztuki i przestępczości. Tam, gdzie te dwa elementy się spotykają, dzieje się magia. Przenieś tę magię do domu dzięki tematycznemu wydrukowi na płótnie Graffiti i Street Art.

Sztuka tego, co niewidzialne

Sztuka uliczna jest nielegalna, dlatego najczęściej powstaje w miejscach niewidocznych lub trudno dostępnych. Z pewnością i Tobie zdarzyło się wpatrywać w kawałek graffiti i przysiąc, że zrobiły je małpy lub kozy górskie? Ale nie, artyści uliczni są często zbyt ludzcy, a oni sami, podobnie jak ich sztuka, często pozostają niezauważeni. Graffiti jest na swój sposób najprawdziwszym wyrazem serca i jak większość prawdziwych rzeczy, często można je znaleźć w miejscach zarówno ukrytych, jak i nieoczekiwanych. Dlaczego nie podzielić się tajemnicą z obrazem, który doskonale połączy element konwersacji i wystroju?

Dziwna sztuka

Graffiti nie ogranicza się tylko do tego, co jest nabazgrane w publicznych toaletach i na ścianach metra. Jest to forma sztuki zarówno wyjątkowa, jak i precyzyjna, z zasadami jak każda inna, a dla jej praktyków i ich odbiorców, być może tym cenniejsza ze względu na swoją efemeryczną naturę - w końcu większość graffiti jest dość szybko usuwana przez lokalne władze. Jest to dziwna, wyjątkowa forma sztuki, niemal pierwotna w swojej intensywności, a w formie wydruku na płótnie rozjaśni niemal każdą przestrzeń swoją maniakalną energią.

Tajemnicza sztuka

Tak jak graffiti jest sztuką niewidzialną, jest również sztuką tajemniczą. Wystarczy spojrzeć na najbardziej znanego na świecie artystę graffiti i street artu, znanego tylko jako Banksy. Nikt nie zna prawdziwego nazwiska Banksy'ego ani tego, skąd dokładnie pochodzi, ale znają jego sztukę. W świecie graffiti i sztuki ulicznej, sztuka jest jedyną rzeczą, którą ludzie widzą, a wielu twierdzi, że prowadzi to do czystej formy sztuki. Czysta czy nie, na pewno jest tajemnicza. Wydruk na płótnie kawałka sztuki ulicznej musi mówić za siebie, ponieważ nie może spoczywać na reputacji artysty.

Art that speaks

Czasami, kiedy patrzysz na kawałki graffiti lub sztuki ulicznej w odpowiedni sposób, zdajesz sobie sprawę, że to, co myślałeś, że było tylko przypadkowymi kolorami i kształtami, jest w rzeczywistości słowami. Wiele dzieł sztuki ulicznej to właśnie słowa, nabazgrane nad sobą w sposób, który wydaje się przypadkowy, aż do momentu, gdy wszystko, co widzisz, jest plamą, która nagle łączy się w wiadomość. Niezależnie od tego, czy są to nazwiska, czy wiersze napisane nad sobą, sztuka w tym przypadku jest przekazem. Pod wieloma względami graffiti można uznać za współczesny odpowiednik kaligrafii. Jeśli spojrzysz na dawną kaligrafię, wiadomość była sztuką, a sztuka była wiadomością. Oba razem, stały się czymś niemal transcendentalnym. Oczywiście, nie wiele z tego, co jest napisane na ścianach jest w tym samym stylu, co to, nad czym pracowali dawni kaligrafowie - mało kto graffiti-ing kilka wersetów biblijnych na ścianach Nowego Jorku te dni - ale to jest wiadomość mimo wszystko. Poświęć swój czas na rozszyfrowanie wydruków na płótnie tych dzieł i rozjaśnij swój dom w tym samym czasie.

Art with attitude

Ponieważ graffiti i artyści uliczni pracują poza granicami "tradycyjnej sceny artystycznej", często są skłonni podjąć ryzyko ze swoimi pracami, którego nie podjąłby żaden tradycyjny artysta. Mogą zaszaleć, używając kombinacji kolorów i form, aby powiedzieć cokolwiek, co jest ich przesłaniem w danym momencie, bez zastanawiania się, czy to się sprzeda, czy zostanie zrozumiane. To osobisty akt, mimo że jest tak publiczny, i jest to spojrzenie na ducha miasta. Agenci FBI mówią, że patrzą na graffiti na murach, aby ocenić nastrój mieszkańców - kiedy graffiti jest wściekłe, tak jak zwykli obywatele, ale artysta graffiti ma środki wyrazu, które nie każdy ma talent lub chęć, aby uzyskać dostęp. W przypadku wydruków na płótnie z naszej kolekcji Graffiti i Street Art otrzymujesz w istocie migawkę ducha danego miejsca w jednym momencie.
Informacje o produktach

Szybka dostawa

Zamówienia wysyłamy w ciągu 1–4 dni, a dostawa zawsze jest darmowa. Klej do tapet w zestawie.

100% gwarancji

Pragniemy, aby wszyscy nasi klienci byli zadowoleni. Jeśli zamówiony produkt nie spełni Twoich oczekiwań, oferujemy możliwość dokonania zwrotu w ciągu 30 dni.